Czlowiek i komputeryzacja

Często możemy stwierdzić w handlach wyposażenie stanowiska kasjera w budowy nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i tradycyjnego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej bierze się w szerokich marketach i sklepach przylegających do sieci sklepów.

Istnieje w nich moc asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy i zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i wykonywania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj natomiast ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jak jesteśmy do czynienia z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i jeżeli rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na chwila lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na wszelkim danym produkcie. W sytuacji jak tego zestawu jest kilku, nie jest przy tym znacznie pracy, i zdecydowanie jest upilnować wszelkie zmiany w kraju ceny czy ilości artykułów.

Man PrideMan Pride Μια λύση για την αύξηση της ποιότητας του σεξ και μια μεγαλύτερη στύση!

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony poziom dochodów, więc musi brać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i wykorzystywania jej przy każdej transakcji, jest wszystek wybór co do guście kasy. W sukcesie małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie ma zbyt wielu funkcji, zaś jest normalny w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to kryteria najistotniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez długi moment nie ulegną one zmianie.